skok nahlavní menu

Java developer - Bank Aggregator API {nabídka práce}

CZ - Prague
SW Engineering & Development

Popis pracovní pozice

- Hledáme vývojáře pro unikátní platformu Bank Aggregator API pro vytváření openbanking ekosystému. BAAPI zprostředkovává a zjednodušuje komunikaci a integraci mezi firmami a bankami. V tuto chvíli má BAAPI 3 klíčové komponenty: PSD2 služby pro přístup třetích stran k informacím o účtech (zůstatky, transakční historie) a pro zadávání plateb, BankID konektor pro online identifikaci pomocí bankovní identity a Transakční analytiku s desetitisíci pravidel, která interpretuje transakční historie a vytváří podle nich profil klienta. Pomocí BAAPI vytváříme nové způsoby plateb na internetu. BAAPI zjednodušuje lidem život: zjednodušuje jim přihlašování, zrychluje procesy online, třeba sjednání úvěru, založení pojištění nebo převod elektrické energie či vyřízení přípojky, BAAPI umožňuje lepší finanční poradenství. BAAPI zjednodušuje život i firmám a jejich účetním, zrychluje procesy plateb v eShopech atd.

- Hledáme Vývojáře, který bude vyvíjet netriviální produkt v týmu, který dokázal dodat řešení, na kterém si jiní vylámali zuby. Vývojáře, který dostane mentoring od zkušených kolegů, kteří ho zasvětí do velmi perspektivní oblasti openbankingu. Vývojáře, který tak získá naprosto unikátní znalost, která je a bude na trhu žádaná. Vývojáře, který se bude neustále vzdělávat a bude nadšené hledat nové cesty, protože věta „to nejde udělat“ neexistuje.

Co tě čeká?

  • Role vývojáře BAAPI, který píše kód, který využívají desítky tisíc lidí.

  • Spolupráce s DevLead vývojářem a architektem.

  • Zodpovědnost za výsledný kód, jeho čistotu, dokumentaci. Zodpovědnost za dobrý klientský zážitek při konzumaci API, které BAAPI vystavuje.

  • Komunikace s členy openbanking týmů všech velkých bank v Česku, Slovensku, Maďarsku a postupně i dalších zemí.

  • Využití technologií

  • Java 11 a novějších

  • SpringBoot

  • DB Oracle/Postgres

  • Automatizované buildy pomocí Maven a Gitlab CI

  • Continuous deployment podle zákazníka na GitLab/Jenkins

  • Deployment docker images v Azure Kubernetes Cluster

Požadavky

  • Co k tomu budeš potřebovat:
  • Zkušenost s komerčním vývojem
  • Zkušenost s prací v týmu - Git flow
  • Schopnost psát čistý, udržovatelný, bezpečný a testovatelný kód
  • Perfektní znalost Java, SQL, Maven
  • Prokazatelná zkušenost s používáním SpringBoot, Swagger, Spring Data JPA
  • Zkušenost s vývojem a testováním REST API

  • Jaké další vlastnosti můžou být tvojí výhodou:
  • Analytické myšlení, umět se rychle zorientovat v cizím kódu.
  • Orientace v knihovnách Spring či Spring Cloud či jiným opensource.

Co nabízíme…

  • Co ti nabízíme:
  • Aktivní podíl na vytváření českého (a následně i zahraničního) openbanking ekosystému.
  • Být součástí tvorby unikátního, netriviálního produktu.
  • Hledat nové cesty a prorážet nové přístupy. BAAPI je v drtivé většině případu první řešení, které nové API služby bank (nebo i dalších firem) používá a ty tak budeš moci ovlivnit nejen podobu BAAPI, ale i podobu openbanking rozhraní všech důležitých bank v Česku a okolních zemích.
  • Zázemí velké a silné společnosti, kde jsou odborníci na různé aspekty tvé práce. Možnost se poradit a čerpat knowhow od stovek lidí, kteří vyvíjí systémy pro největší české firmy.
  • Být součástí kompaktního týmu lidí, kteří jsou nadšení pro jejich produkt, považují ho za své dítě a chtějí ho rozvíjet nejlépe jak to jde. Lidí, pro které je samozřejmé sledovat nejnovější trendy a být prvními, kdo je aplikují v konkrétních řešeních. Lidí, kteří vědí, že pracovní úspěchy nejsou všechno, proto se spolu rádi baví a podporují se.
  • Kombinovanou práci z domova a v kancelářích – buď přímo u zákazníka, nebo v našem sídle na Pankráci.
  • Samozřejmostí je 5 týdnů volna a 3 sick days.

  • Hodně nám záleží na sladění práce s osobními preferencemi, péčí o sebe a rodinu. Poznáš to jak v přístupu kolegů a šéfů, tak i v benefitech, které u nás najdeš:
  • Rozvíjet se můžeš na odborných školeních či konferencích, je ti k dispozici knihovna, e-learnig v rámci Udemy a Pluralsight. Samozřejmostí jsou online jazykové kurzy.
  • V rámci benefitní cafeterie si vybíráš benefity dle své volby: multisportku, penzijko, nákupy v lékárně, vstupenky, zážitky.