skok nahlavní menu

Analytik - openbanking {nabídka práce}

CZ - Prague
Analysis

Popis pracovní pozice

Pro vývoj unikátní platformy (Bank Aggregator API) hledáme analytika pro oblast openbankingu.
- Analytika, který získá naprosto unikátní znalosti v oblasti bankovních API, v oblasti online identifikace a platebních řešení.
-  Analytika, který je ochotný pochopit business význam technologie, který dokáže pochopit procesy za řešením, které analyzuje.
- Analytika, který se nezastaví před překážkami a neustále bude hledat způsob, jak věci zjistit, jak získat informace, jak vymyslet výsledné řešení, aby fungovalo.

Produkt: (Bank Aggregator API) pro vytváření openbanking ekosystému. BAAPI zprostředkovává a zjednodušuje komunikaci a integraci mezi firmami a bankami. V tuto chvíli má BAAPI 3 klíčové komponenty: PSD2 služby pro přístup třetích stran k informacím o účtech (zůstatky, transakční historie) a pro zadávání plateb, BankID konektor pro online identifikaci pomocí bankovní identity a Transakční analytiku s desetitisíci pravidel, která interpretuje transakční historie a vytváří podle nich profil klienta. Pomocí BAAPI vytváříme nové způsoby plateb na internetu. BAAPI zjednodušuje lidem život: zjednodušuje jim přihlašování, zrychluje procesy online, třeba sjednání úvěru, založení pojištění nebo převod elektrické energie či vyřízení přípojky, BAAPI umožňuje lepší finanční poradenství. BAAPI zjednodušuje život i firmám a jejich účetním, zrychluje procesy plateb v eShopech atd.

Požadavky

Jazyky: Czech/Slovak, English

Co tě čeká?

  • Analýza rozhraní českých i zahraničních bank.

  • Analýza požadavků (use cases) klientů z řad široké palety firem – od bank, úvěrových firem, přes platební brány, pojišťovny, energetické společnosti a další.

  • Zodpovědnost za analýzu a návrh, za jeho úplnost, správnost. Zodpovědnost za to, že architekt a vývojáři pochopí výstupy tvé práce.

  • Komunikace s členy openbanking týmů všech velkých bank v Česku, Slovensku, Maďarsku a postupně i dalších zemí.

Co k tomu budeš potřebovat:

  • Praktická znalost   REST, SOAP, JSON, XML, WSDL, XSD, OpenAPI, OIDC, OAuth2 a znalost základních integračních patternů.

  • Znalost UML diagramů (především sekvenční, aktivity apod.) a znalost algoritmizace.

  • Znalost práce s modelovacím SW (např. Enterprise Architect).

  • Umíš základy práce s DB (např Oracle) a verzovací systémy (např. GIT).

  • Nechybí Ti zdravý selský rozum, umění logicky uvažovat.

  • A ovládáš angličtinu slovem i písmem.

  • Schopnost porozumět potřebám klienta a navrhnout vhodné řešení

Jaké další vlastnosti můžou být tvojí výhodou:

  • Znalost banking terminologie nebo platebního styku je výhodou.

  • Znalost principů PKI

  • Výhodou je znalost integračních nástrojů (IBM,  WSO2, JBoss Fuse, Oracle). Pokud znáš SOAP UI nebo Postman a také messaging systém (nejlépe IBM MQ). Dále se hodí základy administrace UNIX a Windows (včetně skriptování).

  • Umění prezentovat problematiku i méně technicky zdatnému protějšku, vysvětlit princip a neutápět se v detailech.

Co nabízíme…

  • Co ti nabízíme:
  • Aktivní podíl na vytváření českého (a následně i zahraničního) openbanking ekosystému.
  • Být součástí tvorby unikátního, netriviálního produktu.
  • Hledat nové cesty a prorážet nové přístupy. BAAPI je v drtivé většině případu první řešení, které nové API služby bank (nebo i dalších firem) používá a ty tak budeš moci ovlivnit nejen podobu BAAPI, ale i podobu openbanking rozhraní všech důležitých bank v Česku a okolních zemích. Společnost je partnerem bank a ty budeš v kontakt s openbanking týmy ve všech velkých bankách.
  • Zázemí velké a silné společnosti, kde jsou odborníci na různé aspekty tvé práce. Možnost se poradit a čerpat knowhow od stovek lidí, kteří vyvíjí systémy pro největší české firmy.
  • Být součástí kompaktního týmu lidí, kteří jsou nadšení pro jejich produkt, považují ho za své dítě a chtějí ho rozvíjet nejlépe jak to jde. Lidí, pro které je samozřejmé sledovat nejnovější trendy a být prvními, kdo je aplikují v konkrétních řešeních. Lidí, kteří vědí, že pracovní úspěchy nejsou všechno, proto se spolu rádi baví a podporují se.
  • Kombinovanou práci z domova a v kancelářích – buď přímo u zákazníka, nebo v našem sídle na Pankráci.
  • Samozřejmostí je 5 týdnů volna a 3 sick days.

  • Hodně nám záleží na sladění práce s osobními preferencemi, péčí o sebe a rodinu. Poznáš to jak v přístupu kolegů a šéfů, tak i v benefitech, které u nás najdeš:
  • Rozvíjet se můžeš na odborných školeních či konferencích, je ti k dispozici knihovna, e-learnig v rámci Udemy a Pluralsight. Samozřejmostí jsou online jazykové kurzy.
  • V rámci benefitní cafeterie si vybíráš benefity dle své volby: multisportku, penzijko, nákupy v lékárně, vstupenky, zážitky.