skok nahlavní menu

Architekt - bankovnictví {nabídka práce}

CZ - Prague
Architecture

Popis pracovní pozice

Hledáme architekta, který bude hlavním architektem BAAPI produktu.
Architekta, který bude vymýšlet a rozvíjet nové funkčnosti, bude jednat s klienty a jejich týmy, bude zadávat práci vývojářům.
Hledáme architekta nadšeného a kreativního, který nezná slovo „nejde“ protože se pohybujeme na samé hraně toho, co je možné a neustále posouváme bariéry možného dopředu.
Hledáme architekta, který pomůže vyladit zážitek z produktu technickými týmy zákazníka.
Jsme leader v oblasti openbankingu v Čechách i okolních zemích.
BAAPI se neomezuje na české banky ale zprostředková přístup i na Slovenské a Maďarské banky a další země jsou v plánu – chceme expandovat dále do Evropy všemi směry.

  • Role hlavního architekta BAAPI. Odpovědnost za design produktu, jeho architekturu, efektivitu, jednoduchost z pohledu uživatele. Identifikace nových funkcí a možností a neustálé zlepšování produktu.

  • Zodpovědnost za technický návrh a zadání analytikům a vývojářům. Vedení analytiků a vývojářů ve spolupráci s jejich manažerem a přebírání práce od nich.

  • Komunikace s klienty – od startupů až po největší české firmy. Komunikace během prodeje (včetně prezentace managementu firem) i během dodávky produktu.

  • Odpovědnost za design produktu pro běh jako Software-as-a-Service v cloud-native prostředí MS Azure.

Požadavky

  • Zkušenosti se softwarovými projekty, ideálně se zodpovědností za dodávku po technické stránce

  • Schopnost orientace v kódu, schopnost provolat a vyzkoušet vystavené API na developers portálech

  • Znalost vývoje pro cloud-native prostředí, ideálně zkušenost s využitím MS Azure.

  • Znalost enterprise integration patterns

  • Praktickou znalost nástroje Enterprise Architect a UML

  • Zkušenosti s webovými službami REST, SOAP a jejich návrhem

  • Zkušenosti s návrhem relačních databází PostgreSQL a Oracle

  • Komunikační a prezentační dovednosti

  • Plynulou angličtinu

Jaké další vlastnosti můžou být tvojí výhodou:

  • Znalost openbanking prostředí

  • Znalost OAuth2 autorizačních vzorů a práce s digitálními certifikáty (PKI)

  • Výhodou je znalost bankovnitctví, platebního styku

  • Znalost Java a Spring ekosystému

Co nabízíme…

  • Aktivní podíl na vytváření českého (a následně i zahraničního) openbanking ekosystému.

  • Být součástí tvorby unikátního, netriviálního produktu.

  • Hledat nové cesty a prorážet nové přístupy. BAAPI je v drtivé většině případu první řešení, které nové API služby bank (nebo i dalších firem) používá a ty tak budeš moci ovlivnit nejen podobu BAAPI, ale i podobu openbanking rozhraní všech důležitých bank v Česku a okolních zemích. Trask je partnerem bank a ty budeš v kontakt s openbanking týmy ve všech velkých bankách.

  • Zázemí velké a silné společnosti, kde jsou odborníci na různé aspekty tvé práce. Možnost se poradit a čerpat knowhow od stovek lidí, kteří vyvíjí systémy pro největší české firmy.