skok nahlavní menu

Systémový programátor (kryptoměny) {nabídka práce}

CZ - Prague
SW Engineering & Development

Popis pracovní pozice

  • Linux - vývoj probíhá primárně na počítačích s Linuxovou distribucí (Debian, Ubuntu, ...). Nepředpokládá se, že bys pracoval/a na jiném systému.
  • Python - v aktuálním projektu je to jeden ze dvou primárních jazyků. Měl/a by jsi jazyk ovládat na vyšší úrovni, jelikož se používá pro build systém celé distribuce a pro řízení integračních testů.
  • Bash - ačkoli se tomuto jazyku vyhýbáme, tak pro podporu embedded Linuxové distribuce je nezbytností a od Tebe se vyžaduje jeho dobrá znalost (grep, sed, awk, ...).
  • Lua - v tomto jazyce jsou napsané některé části systému OpenWrt/LEDE a je výhodou, pokud jsi s tímto jazykem alespoň obeznámen a nepřekvapí Tě, pokud se s ním setká.
  • C - vývoj v tomto jazyce téměř neprobíhá, ale Ty by jsi ho měl znát minimálně na úrovni porozumění kódu.
  • Docker - nemusíš danou technologii aktivně používat, ale měl by mít o její existenci ponětí a být připravený na její použití.
  • PyCharm/CLion - pouze doporučené. Nikomu nebráníme v používání libovolného nástroje pro vývoj.
  • Gdb - znalost obecných principů a schopnost ladit aplikace na vzdáleném systému za pomoci gdb serveru.
  • Git (GitLab, GitHub) - používá se pro verzování a správu zdrojových kódů. Měl by jsi být obeznámen s Pull/Merge Request politikou a Code review.
  • Cross compiling - obecná znalost problematiky překladu pro různé architektury (ARM).
  • Embedded protocols - základní přehled komunikačních protokolů GPIO, I2C, SPI, USART a jejich použití v Linuxu na aplikační úrovni. Výhodou je porozumění jejich fungování i na kernel úrovni, kde se předpokládá občasný zásah do jejich ovladačů.
  • JTAG/Logický analyzátor - vítaná je schopnost ladění i na úrovni HW, ale není to podmínkou.
  • FPGA - postačující je pouze ponětí o této technologii.

Požadavky

  • Hledáme člověka na Python, Unix shell (Bash), Linux a C (C++ není nutné). Ze začátku půjde hlavně o skriptování a údržbu Linux distribuce s trochou automatizovaných testů.
  • Experience with Rust language

Co nabízíme…

  • Full-time pozici s flexibilní pracovní dobou. Jedná nám především o výsledky a ne o počet odpracovaných hodin, ale očekáváme, že budeš pracovat v průměru minimálně 6h denně.
  • In house (v budoucnu je možné pracovat i remote, ale až po dostatečném zapracování).
  • Dlouhodobý projekt v zajímavé oblasti kryptoměn.