Správce operačního systému (Senior IT Administrator/ka) {nabídka práce}

CZ - Prague
Administration & Support

Popis pracovní pozice

- podpora koncových uživatelů na platformě Windows v oblastech: přístupová práva, používání
cloudových aplikací, zálohování
- aktualizace a správa linuxových serverů (distribuce Debian), např. Shibboleth (EduID), Cert
(Server spravující certifikáty)
- aktualizace a správa Active directory, tj. např. vytváření doménových politik pro instalace a
aktualizace centrálně spravovaných aplikací, vytváření vlastních nástrojů pro úpravu
struktury uživatelů v rámci Active directory pro dodržení standardu EduID
- aktualizace a správa Windows serverů (verze 2.8 – 2.12), prostřednictvím kterých je
zpřístupňován datový prostor
- správa a kontrola úloh pro zálohování datových serverů, fileservery na palatformě Windows
- správa datových úložišť, distribuce, migrace dat a jejich zálohování (HP MSA, HP 3PAR
- správa sítě LAN, DNS, lokální IP adresy, VLAN, troubleshooting, správa firewall, VPN, aktivní
síťové prvky HP
- konzultace problematiky databázových systémů MS SQL

Požadavky

- SŠ/VŠ (Bc.) se zaměřením na informační technologie
- všeobecná znalost administrace systémů MS Windows Server 2008/2012, Active Directory,
MS SQL Server, Microsoft Office a běžných kancelářských SW, základní znalost Linux
- zkušenosti se správou sítě, konfigurace aktivních síťových prvků, DNS, VLAN
- pokročilá znalost hardware, schopnost řešení problémů
- znalost vzdálené správy IT v rozsáhlých sítí
- zájem o IT, nové technologie, orientace v IT trendech
- samostatné řešení svěřených úkolů, flexibilita
- znalost AJ na úrovni porozumění technické dokumentaci
- trestní bezúhonnost

Co nabízíme…

Nabízíme:
- pracovní poměr na dobu určitou do 30.6.2019 (s možností další perspektivy)
- stabilita příspěvkové organizace
- zázemí významné kulturní instituce, pracoviště v centru Prahy
- různorodá zajímavá práce, možnost získání mnoha znalostí a zkušeností
- příspěvek na stravování
- nekuřácké pracoviště