Team Leader - Senior specialista pro systémy sítě {nabídka práce}

CZ - Prague
Administration & Support

Popis pracovní pozice

Postupné převzetí odpovědnosti za tým 12 lidí, jehož hlavní náplní práce je:
• zajištění provozu a rozvoje systémů v oblastech Fault management, Performance management, Diagnostika sítě a pro další řídící a dohledové systémy
• zajištení provozu klíčových aplikací sítí (AAA-based systémy, DNS, system pro dohled lokalit, atd.)
• zajištěni provozu a rozvoje HW infrastruktury pro systémy sítí (virtualizační platforma, stand-alone servery)

Zajištění hlavních činnosti v rámci pracovní náplně týmu:
• Zajištění požadavků na bezpečnost
• Rutinní administrátorské činnosti
• Řešení provozních incidentů, troubleshooting
• Sběr a interpretace dat
• Kapacitní plánování a strategické plánování
• Business analýza požadavků interních i externích zákazníků
• Příprava RFI a realizace výběrových řízení na dodavatele.
• Příprava technické specifikace pro dodavatele, workshopy s dodavatelem v průběhu realizace vývoje
• Spolupráce na designu řešení
• Interní vývoj
• Testování před nasazením

Zodpovědnost za:
  • Řízení týmu, stanovování strategie využívaných systémů, architektury a prioritizace požadavků zákazníků.
  • Konzultace případně rozhodnutí o postupu řešení problémů a úkolů s podřízenými, odsouhlasení architektury řešení, kontrola správnosti řešení.
  • Zajištění výběru a nákupu HW i SW vybavení pro provoz systémů, tvorba RFI na systémy/dodavatele, řízení či účast ve výběrových řízeních na dodavatele.
  • Stanovování metodiky bezpečnosti serverů a systémů a řízení činností k zajištění bezpečnosti.
  • Odborná práce se systémy - troubleshooting, analýza problémů, návrh řešení, implementace řešení, úprava skriptů.
  • Hledání a implementace nových přístupů dle vývoje v oblasti provozu síťových systémů.
  • Činnosti spojené s řízením týmu - řízení výkonu, hodnocení, motivace, schvalování, schůzky, stínování, mentoring, ad.
  • Účast na auditech, komisích (příprava podkladů a obhajování požadavků na HW a SW), vystavování a schvalování objednávek, atd.
  • Plánování a kontrola čerpání finančních prostředků pro implementaci, rozvoj a opravy systémů, za které tým zodpovídá

Požadavky

Jazyky: Czech/Slovak, English

  • VŠ vzdělání v oboru IT, Telekominukace
  • Praxe v oboru min. 7 let
  • Orientace v technologiích:
    • rodina protokolů TCP/IP, protokol SNMP (ASN.1, MIBs)
    • Principy WDM, Routovací protokoly, IP MPLS
    • Databáze (základní architektura, důležité databázové pojmy - tabulky, primární a cizí klíče, pohledy, indexy a jejich použití)
    • Základy jazyka SQL a čtení kódu Oracle PL/SQL
    • Dohledové systémy
    • Skriptovací jazyky v prostředí OS Unix
    • Znalost systému IBM Tivoli Netcool výhodou
    • Znalost či povědomí o konceptech SDN (Software Defined Networking) a NVF (Network Function Virtualization) výhodou.
  • Selský rozum, transparentnost v jednání, cit pro spravedlnost, upřímnost.
  • Orientace na výkon, stejně tak, jako na lidi. Schopnost vyvážit potřeby společnosti s potřebami lidí v týmu, schopnost vést a motivovat odborníky.
  • Spíše orientace na neformální atmosféru
  • Předpoklady a schopnosti vedení týmu
  • Velká ochota na sobě pracovat a rozvíjet se

Co nabízíme…

  • Kontakt s nejmodernějšími technologiemi a novými trendy z oblasti telekomunikací
  • Možnost učit se od těch největších odborníků v oboru a rozvíjet svou kariéru
  • Možnost profesního růstu a osobního rozvoje
  • Nadstandardní zaměstnanecké výhody a benefity (např. služební mobilní telefon, internet v mobilu, speciální zaměstnanecký tarif na mobilní volání, slevy pro rodinu a přátele, týden dovolené navíc, cafeteria / výběrové benefity)
  • Pracoviště Praha 3