skok nahlavní menu

Senior Java developer / Tech Lead {nabídka práce}

CZ - Prague
Technical Leading

Popis pracovní pozice

70% samotný vývoj aplikace -

  • vývoj zejména v jazycích Java, Python, Bash
  • analýza případných problémů a nalezení vhodného řešení
  • implementace nových a údržba stávajících funkcionalit v rámci J2EE aplikačního serveru sloužícího jako middleware platformy

30% vedení týmu -

  • budování týmu – nábor, rozvoj lidí, budování zastupitelnosti a rozložení vědomostí v týmu
  • plánování profesionálního růstu členů týmu, školení, předávání vědomostí
  • definování a kontrola náplně práce podřízených v souladu požadovanými produktovými prioritami, koordinace QA pro svěřené oddělení
  • řízení performance a kvality vývoje – reporting
  • podílení se na rozvoji platformy a komponentu
  • podílení se na řešení zákaznických požadavků

Pravomoce -

  • určovat směr vývoje týmu, zadávat úkoly korespondující s celkovou strategií společnosti
  • přispívat k architektuře platformy a komponentu
  • sledovat/navrhnout k diskuzi aplikaci novinek na soudobém trhu technologií
  • navrhnout školení
  • svěřený budget na dokup drobného HW (musí být schváleno nadřízeným)
  • svěřený budget na outside drobné aktivity s týmem s pracovní tématikou (musí být schváleno nadřízeným)
  • schvalování (docházka, hodnocení, plán, školení)

Odpovědnost -

  • za inovaci a rozvoj komponentu
  • za budování a plynulý chod svěřeného týmu
  • za zvyšování profesní kompetence týmu
  • za efektivitu práce týmu a její udržení na požadované úrovní
  • za výstupní kvalitu produktu a udržení chybovosti na požadované úrovni - zvyšovat výstupní kvalitu produktu
  • dodržování termínů

Požadavky

Jazyky: Czech/Slovak, English

Soft Skills:

  • aktivní přístup k řešení problémů, iniciativa
  • dotahování věcí do konce
  • důraz na detail
  • schopnost vést tým
  • schopnost automatizovat, zjednodušovat
  • schopnost zorientovat se, ohodnotit, navázat na cizí kód
  • schopnost psát vlastní kód (kvalita, rychlost, čistota kódu)

Hard Skills:

  • znalost programovacího jazyka JAVA SE
  • znalost frameworku Spring MVC, Spring Security
  • znalost unit testů
  • znalost JPA (Hibernate)
  • znalost vyhledavaciho nastroje Elasticsearch (Lucene)
  • znalost protokolu SOAP. AMQP, http, OAuth 2
  • znalost aplikačního serveru JBoss
  • znalost operačního systému Linux
  • orientace v sítích
  • znalost dotazovacího jazyka SQL
  • znalost skriptování (Bash...)
  • algoritmizace (orientace v zakladních algoritmech, složitosti)

Co nabízíme…

  • stabilní společnost, která si na sebe vydělává již 10 let a není závislá na investorech
  • výborný kolektiv
  • partu lidí, co jsou ve svém oboru opravdoví profíci
  • zajímavé portfolio, které má velkou budoucnost - zaujímáme první místo v IPTV a OTT technologiích
  • antikorporátní přístup
  • velmi kvalitní konference a školení
  • volnost v programování a vedení týmu