skok nahlavní menu

IT Solution Architect {nabídka práce}

CZ - Prague
Architecture

Popis pracovní pozice

  • Zodpovědnost za návrh architektury obchodních a IT požadavků řešení dodávaných projektem/linií (plánování a realizace)
  • Komunikace s ostatními útvary (dílnami) v KB ohledně přepoužití jejich služeb/funkčností
  • V budoucnu možnost návrhu architektury dalších prodejních systémů (hypoteční úvěry, další typy financování - kreditní karty, povolené debety apod.)
  • Quality Assurance navrženého řešení od externího dodavatele
  • Zavedení metodiky a procesů použití příslušných informačních systémů
  • Příprava rozvoje a správa uvedených systémů, návrh cílového IT řešení
  • Zajištění kompletnosti obchodních požadavků na řešení
  • Komunikace s delivery manažerem, projektovým manažerem, obchodními zadavateli projektu, zástupci interních klientů a útvarů banky (architektura, enterprise architektura), komunikace s externími dodavateli
  • Podpora delivery manažera, projektového manažera a příprava podkladů pro vedení, architekturu

Požadavky

Jazyky: Czech/Slovak, English

  • VŠ/SŠ vzdělaní
  • Praxi v oblasti IT analýzy/architektury a v návrhu řešení v oboru bankovnictví/pojišťovnictví alespoň 3 roky
  • Zkušenosti s vedením týmu
  • Znalost nástrojů a metodiky pro návrh architektury IT systémů a modelování procesů (MS Visio, Enterprise Architect, UML, BPMN)
  • Základní znalost práce s databázovými nástroji (SQL), strukturovanými daty (XML)
  • Zkušenosti alespoň s jednou integrační platformou (návrh webových služeb – RESTxSOAP, popis návrhových vzorů, ověřování služeb v SOAPUi)
  • Prezentační a komunikační dovednosti
  • Schopnost identifikovat příčinu problému a navrhnout řešení
  • Preciznost, spolehlivost, samostatnost, odpovědnost, ochota
  • Pozitivní a aktivní přístup
  • Flexibilita, samostatnost a odpovědnost, odolnost vůči stresu
  • Schopnost orientace v datech
  • Schopnost efektivně spolupracovat v rámci týmů
  • Dobrá znalost angličtiny - slovem i písmem
  • Dobrá znalost češtiny – slovem a písmem

Co nabízíme…

  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny
  • Jedinečnou příležitost podílet se na zajímavých projektech a aktivitách
  • Práci s nejnovějšími technologiemi, možnost čerpat best practise od profesionálů v oboru IT
  • Prostor pro seberealizaci a možnost odborného a kariérního růstu
  • Práci v přátelském, inspirativním a profesionálním prostředí
  • Možnost zapojit se do řady charitativních a dobrovolnických aktivit společnosti
  • Bohatý systém benefitů: 5 týdnů dovolené, plně hrazené stravenky, zvýhodněné zaměstnanecké podmínky a úrokové sazby na bankovní produkty (včetně hypoték), příspěvky na penzijní a životní pojištění, 2 dny zdravotního volna a mnoho dalších v rámci Cafeterie
  • Pružnou pracovní dobu a využití Home office