skok nahlavní menu

Bezpečnostní specialista IT rizik {nabídka práce}

CZ - Prague
Security & Audit

Popis pracovní pozice

  • Aktivní spolupráce na řízení IS/IT rizik  – realizace a řízení rizikových analýz vůči interním předpisům i požadavkům platné legislativy a regulace platné pro  sektor v rámci projektových i neprojektových aktivit. Odpovědnost za řízení rizik v celém jejich životním cyklu.
  • Správa a údržba metodiky pro řízení IS/IT rizik – aktualizace předpisů souvisejících z řízením rizik na základě sledování trendů IS/IT rizik  a nových požadavků legislativy a regulátora (např. GDPR, eIDAS, PCI DSS apod.).
  • Aktivní spolupráce s ostatními útvary zajišťujícími IT služby (provoz, vývoj, architektura atd.) a téměř všemi business útvary banky, kterých se IS/IT rizika přímo či nepřímo dotýkají.
  • Participace na řešení relevantních bezpečnostních incidentů a nálezů interního nebo externího auditu z pozice řízení IS/IT rizik.

Požadavky

Jazyky: Czech/Slovak, English

  • Minimálně 3 roky praxe, předchozí zkušenost v oblasti IT bezpečnosti na pozicích IT bezpečnostní specialista, IS/IT risk specialista
  • Praktické zkušenosti s řízením IS/IT rizik v korporátní prostředí
  • Schopnost komunikovat s IT specialisty, IT manažery i obchodními útvary včetně vyššího managementu
  • Znalost IT technologií a technických standardů pro všechny vrstvy IT architektury
  • Znalost a aplikovatelnost bezpečnostních standardů a „best practice“ (ISO 2700x, NIST, GDPR, PSD2, PCI DSS, OWASP a dalších)
  • Znalost a aplikovatelnost legislativních požadavků relevantních IS/IT bezpečnosti – zejména Zákon o kybernetické bezpečnosti, EIDAS, GDPR apod.
  • Znalosti z oblasti bezpečnostních testů (penetrační testy, audity apod.)
  • Dobré komunikační schopnosti, umění logické argumentace a přesvědčování
  • Spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost, pečlivost a dobré organizační schopnosti
  • Aktivní znalost anglického jazyka na úrovni B2

Co nabízíme…

  • Práci v profesionálním týmu a prostor pro seberealizaci
  • Mzdové ohodnocení dle zkušeností a pracovních výsledků
  • Bankovní a sociální zaměstnanecké výhody
  • Možnost dalšího vzdělávání a odborná školení