Technický architekt DWH/BI/Big data - bankovnictví {nabídka práce}

CZ - Prague
Architecture

Popis pracovní pozice

O nás

Útvar Information Management se věnuje řízení informací na úrovni architektury, bezpečnosti i rozvoje a správy datového skladu v bance a dceřiných společnostech.

Zajištujeme sběr, zpracování, řízení a distribuci dat a informací. Provozujeme a rozvíjíme datový sklad, který patří k největším ve střední Evropě.

Do týmu hledáme architekta, který bude zastřešovat technické části (big picture pro systémy; systém na řešení datové kvality; systém na řízení zpracování dat (job scheduling), přenosy data mezi jednotlivými platformami)) a bude spolupracovat na definici celkové budoucí systémové/technické architektury.

Klíčové činnosti

  • Zajistit dlouhodobě udržitelný rozvoj infrastruktury a metadat pro datové sklady na platformě Teradata
  • Podílet se na zajištění integrace s dalšími databázovými systémy, zejména s Clouderou (Big Data Platformou)
  • Podílet se na řízení infrastrukturálních změn (zejména řízení upgradů systému Teradata)
  • Účastnit se definování principů datového modelování (zejména pro oblast technických a provozních metadat)
  • Analyzovat a identifikovat důležité systémové požadavky a následně také strategii k jejich efektivnímu naplnění
  • Zajištovat týmům technický dohled a přinášet nové myšlenky a inovace
  • Působit jako technický konsultant, který zná vzájemné vztahy mezi jednotlivými systémy a procesy (Zodpovědnost za kompletnost a konzistenci vytvářených řešení)
  • Připravovat technické specifikace řešení

Aktuální úkoly v oblasti technické infrastruktury

  • Rozvoj konceptu logického DWH nad platformami Teradata a Cloudera
  • Redesign řízení zpracování dat (job scheduling) nad DWH (Teradata) a Clouderou (Big Data)
  • Redesign metadatového datového skladu
  • Upgrade produkční Teradata databáze
  • Rozvoj Data Integration služeb

Požadavky

Kvalifikační požadavky

  • Zkušenost s vývojem nebo provozem datových skladů – alespoň 5 let
  • Zkušenost s návrhem architektury – alespoň 2 roky
  • Zkušenost s technickým vedením projektů
  • Velmi dobrý obecný přehled v oblasti BI/DWH
  • Znalost ITIL, pokročilá znalost SQL
  • Znalost Teradata a Informatica velkou výhodou
  • Výborné komunikační dovednosti, zodpovědný a proaktivní přístup, analytické myšlení
  • Schopnost efektivně spolupracovat v týmu
  • Pokročilá znalost AJ slovem i písmem výhodou

Používané technologie

  • Databáze: Teradata, MS SQL Server, Cloudera
  • ETL: Informatica PowerCenter, Ataccama BDE
  • Reporting: Cognos, Tableau, Qlik Sense, MS Powerpivot, TM1
  • Ostatní: Jira, Confluence, Sharepoint, PowerDesigner, Ataccama RDM

Co nabízíme…

  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny
  • 5 týdnů dovolené, plně hrazené stravenky, zvýhodněné zaměstnanecké podmínky a úrokové sazby na bankovní produkty - včetně hypoték, příspěvky na penzijní a životní pojištění, 2 dny zdravotního volna a mnoho dalších v rámci Cafeterie
  • Práci v přátelském, inspirativním a profesionálním prostředí
  • Každý zaměstnanec má 3 licence pro domácí využití MS Office zdarma
  • Pružnou pracovní dobu a využití Home office
  • Podpora pro další vzdělávání