BI analyst - mezinárodní projekty / bankovnictví {nabídka práce}

CZ - Prague
Analysis

Popis pracovní pozice

Zajíma Vás Business Intelligence a práce v mezinárodním prostředí? Do nově vznikajícího týmu, v rámci zavedené bankovní skupiny,  který bude poskytovat BI řešení pro banky v Africe i Evropě, hledáme analytiky, které baví práce s daty, řešení problémů, optimalizace a zrychlení systémů i procesů a neustálé nové výzvy v mezinárodním rychle se měnícím projektovém prostředí. V rámci našeho provozního týmu se můžeš navíc těšit na příjemný přátelský kolektiv a velkou variabilitu pracovní náplně. Samozřejmostí je ze i řada nabídek externích a interních školení.

Co je úlohou BI analytika v našem týmu?

  • Zajišťování provozu BI řešení (datových skladů) pro společnosti ze skupiny Societe Generale
  • Monitoring ETL procesů a zpracování dat v DWH
  • Kontrola datové kvality
  • Řešení reklamací na dodávky a kvalitu dat
  • Zajištění generování a provozu reportů
  • Drobný vývoj skriptů v SQL
  • Řešení provozních analytických úloh
  • Komunikace s business uživateli a dodavateli dat z SG (komunikační jazyk - angličtina nebo francouzština)
  • Nasazování řešení do produkčního prostředí
  • Analýza a řešení provozních problémů a incidentů
  • Performance monitoring a optimalizace řešení
  • Konzultace s vývojem a architekty
  • Rozvoj provozních standardů, metodik a doporučení
  • Spolupráce na projektech BI v roli provozního zástupce, při designu nových řešení a nástrojů
  • Tvorba a vylepšování procesů v mezinárodním prostředí
  • Možnost rozvoje specifické oblasti dle zaměření a zájmu

Požadavky

Co od Tebe očekáváme?

  • VŠ ekonomického nebo technického zaměření
  • angličtina na velmi dobré úrovni (každodenní komunikace slovem i písmem)
  • dobré komunikační a analytické schopnosti
  • logické myšlení, samostatnost a smysl pro detail
  • spolehlivost a pečlivost
  • znalost SQL a problematiky Business Intelligence / DWH

výhodou je

  • pracovní zkušenost v oblasti BI (Teradata a Informatica PowerCenter) nebo v oblasti bankovnictví
  • znalost ITIL
  • znalost datového modelování (PowerDesigner apod.)
  • francouzština

Co nabízíme…

  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny
  • 5 týdnů dovolené, plně hrazené stravenky, zvýhodněné zaměstnanecké podmínky a úrokové sazby na bankovní produkty - včetně hypoték, příspěvky na penzijní a životní pojištění, 2 dny zdravotního volna a mnoho dalších v rámci Cafeterie
  • Práci v přátelském, inspirativním a profesionálním prostředí
  • Každý zaměstnanec má 3 licence pro domácí využití MS Office zdarma
  • Pružnou pracovní dobu a využití Home office
  • Podpora pro další vzdělávání