skok nahlavní menu

Informační Architekt - bankovnictví {nabídka práce}

CZ - Prague
Architecture

Popis pracovní pozice

O nás

Útvar Information Management se věnuje řízení informací v bance na úrovni architektury, bezpečnosti i rozvoje a správy. Náš tým Master Data se zabývá jednou z novějších disciplín – Master Data Management, kam zahrnujeme informace o klientovi, produktu a klientských smlouvách. Dále zavádíme centrální správu referenčních dat (číselníky) a obchodních pravidel. Zajišťujeme:

  • Strategický rozvoj v uvedených oblastech – metodika i zavádění informačních systémů,
  • Využití informací v interních procesech banky,
  • Podporu business útvarů (zejm. marketing, distribuční síť),
  • Specifikace nových funkčností a metodiky použití těchto informací,
  • Definujeme informační architekturu využívaných IT systémů,
  • Provádíme analýzy požadavků a návrh řešení (zadání pro IT vývoj),
  • Rozvíjíme business entitní model a referenční datový model.

Na dodávce kvalitních informací závisí většina bankovních procesů.

Koho hledáme?

Jelikož rozbíháme projekty, které významně rozvíjí správu master dat, hledáme kolegu/kolegyni do týmu pro oblast produktu a klientských smluv.
Chceme centralizovat Produktový katalog, Contract management, Pricing / Billing (výpočet cen, simulace a příprava k zaúčtování), které budou poskytovat informace pro prodejní i back-officové procesy v bance. Pilotní nasazení se plánuje v oblasti spotřebitelských úvěrů a postupně bude rozvinuto na všechny produkty banky.
Máš koncepční přístup s praxí v oblasti IT nebo business analýzy/architektury banky? Nebojíš se velkých projektů? Potom nám určitě pomůžeš definovat informační architekturu (přesah do IT i business), zajišťovat rozvoj funkčností produktově-kontraktové oblasti, připravovat nové produktové rodiny na centralizaci a prosazovat plnění našich konceptů v realizačních projektech.
Produktově-kontraktová oblast pokrývá velkou část banky, určitě budeš mít příležitost se neustále rozvíjet a objevovat nové oblasti, je před námi hodně práce :).

Požadavky

Co konkrétně z Tebe udělá ideálního kandidáta?

U všech zájemců oceníme zejména zájem o:

  • datové modelování
  • informační architekturu a správu master dat
  • obchodní procesy banky a bankovní produkty

A kromě toho se Ti bude hodit i:

  • VŠ vzdělání
  • základní znalost SQL
  • dobrá znalost nástrojů MS Office
  • znalost Enterprise Architect nebo Power Designer
  • znalost principů servisně orientované architektury (SOA)
  • pozitivní, aktivní a samostatný přístup
  • schopnost komunikace a prezentace myšlenek, týmová spolupráce
  • logické a analytické myšlení
  • ochota postavit se i náročným úkolům a novým výzvám

Co nabízíme…

  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny
  • 5 týdnů dovolené, plně hrazené stravenky, zvýhodněné zaměstnanecké podmínky a úrokové sazby na bankovní produkty - včetně hypoték, příspěvky na penzijní a životní pojištění, 2 dny zdravotního volna a mnoho dalších v rámci Cafeterie
  • Práci v přátelském, inspirativním a profesionálním prostředí
  • Každý zaměstnanec má 3 licence pro domácí využití MS Office zdarma
  • Pružnou pracovní dobu a využití Home office
  • Podpora pro další vzdělávání